Без рубрики

Що таке ожиномалина?

Ожиномалина – це гібрид ожини з малиною. У нашій колекції є 2 види ожиномалини:

 

1. За типом ожини (ще можна назвати червона ожина).

– від ожини вона взяла форму куща, присмак, великий розмір ягоди (до 5 см), величезну врожайність та тип розмноження (верхівкою). Ягода знімається з серединкою, як у ожини.

– від малини – зовнішній вигляд, аромат та смак.

Це такі безшипні сорти як Логанбері Торнлесс, Букенгем Тайбері, і звичайно ж еталон смаку – шипуватий красень Маріонбері. Кущі цих сортів ожиномалини надзвичайно красиві, врожайні та нарядні.

2. За типом малини (ще можна назвати чорна малина).

— ці сорти мають смак, аромат, розмір ягоди як у малини і знімаються без серединки (шапочкою), як малина.

— від ожини вони взяли форму куща, колір ягоди, урожайність та тип розмноження (верхівками). Ці сорти відрізняються дуже високою врожайністю (ягоди ростуть гронами), потужними кущами, яким необхідна підв’язка, найсмачнішими та дуже корисними ягодами чорного кольору та шипуватими пагонами. Також в нашій колекції є ожиномалина жовта. Вона повністю повторює ожиномалину чорну, але має ягоду яскраво жовтого кольору та пагони практично без шипів. Дуже красиво і нарядно виглядають у саду переплетіння чорної та жовтої ожиномалини. Ми вирощуємо 4 сорти ожиномалини чорної (Мангер, Брістоль, Блек Джевел, Мак Блек) та один сорт жовтої  – Голден Кларк. Усі вони американської селекції. Ці сорти дуже цінуються за невибагливість, стійкість до захворювань і шкідників, морозостійкість, стійкість до посух та лічинок хруща (бо коренева система у них потужна і глибока, на відміну від звичайної малини).

Ожиномалина жовта Голден Кларк

Всі сорти чорної та жовтої ожиномалини можуть використовуватися для створення живопліту, так як кущі у них дуже декоративні, густі та суперурожайні. Про користь чорної ожиномалини можна говорити багато. Вона поєднала у собі всі корисні якості ожини та малини. Але найкорисніше в ній те, що, як і всі ягоди чорного кольору, ягоди ожиномалини мають багато антиоксидантів. Посадивши у себе на ділянці цю супер корисну рослину Ви на довгі роки забезпечите себе та своїх близьких смачною, корисною та екологічно чистою (без хімічних обробок) ягодою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *