Купити ожину

Ми вирощуємо три види саджанців ожини:
1. Саджанець із закритою кореневою системою (горщик 0,9 л.)
2. Однорічний саджанець із відкритою кореневою системою (весна, осінь).
3. Дворічний саджанець із відкритою кореневою системою (весна, осінь).

Сорти ожини, які ми вирощуємо:

 

1. Апачі (Apache) – пагони прямостоячі (куманіка), до 2-2,5 м, без шипів. Добре реагує на загущену посадку (через 1,2-1,5 м.). Ягода велика (близько 10 г), округло-витягнутої форми, глянсова, дуже смачна, ароматна, транспортабельна. Сорт урожайний (близько 7-8 кг із куща), дозріває у серпні.

2.Бжезіна (Bzzezina) – новий, надранній, безшипий сорт польської селекції. Ягода велика, блискуча, солодка, з легкою кислинкою та приємним ожиновим ароматом. Пагони прямостоячі, потужні, без шипів. Сорт урожайний та досить морозостійкий.

3. Блек Каскад (Black Cascade) – ремонтантна балконна ожина з виткими пагонами, довжиною близько 50-100 см. На балконах вирощують у горщиках або підвісних кашпо.

4. Бейбі Кейкc (Baby Cakes) – балконна ожина. Пагони заввишки близько 50 см. Вирощують як на балконі, так і у відкритому ґрунті на невеликих площах.

5. Вождь Джозеф (Chief Joseph) – впагони напіввиткі, потужні, довгі, без шипів. Відрізняється великим урожаєм дуже великих ягід (до 25 г). Сорт технічного призначення. Дозріває на початку серпня, плодоношення триває близько 5 тижнів. Добре переносить спеку та посуху. Відмінно підходить як для вживання у свіжому вигляді, так і для переробки та заморозки.

6. Вон (Von) – сорт з Північної Кароліни. Кущ прямостоячий, із сильною енергією росту, пагони без шипів. Ягода дуже смачна, солодка (без натяку на кислоту), щільна, транспортабельна. Не дрібніє до кінця збору. Головною перевагою є найдрібніше насіння, дрібніше ніж у всіх інших сортів. Найсмачніша ягода просто тане в роті. Сорт пізній та досить урожайний.

7. Гай (Gai) – новий польський сорт прямостоячої безшипної ожини, виведений Яном Данеком. Один з найбільш морозостійких сортів (до -30 градусів). Ягода чорна, велика, блискуча, приємного кисло-солодкого смаку. Пагони потужні та гіллясті, що забезпечує високу врожайність.

8. Дикий скарб (Wild Truasure) – це сама рання ожина з безшипих сортів. Смак дуже приємний, солодкий, із кислинкою. Ягода середнього розміру, темно-бордова, запашна. Пагони довгі, виткі, листя ажурне.

9. Дірксен Торнлесс (Dirksen Thornless) – напівпрямостоячий сорт без шипів. Пагони до 3 метрів. Ягоди великі, дуже солодкі, майже без кислоти. Дозріває у липні. Чудовий, смачний та врожайний сорт.

10. Дойл (Doyle blackberry) – один з найурожайніших безшипих сортів з Америки. Ягоди великі, кислосолодкі, смачні та ароматні. Використовуються у свіжому вигляді, заморожуванні, переробці. Кущі у нього потужні, пагони довгі, напівпрямостоячі, без шипів. Дойл має дуже хорошу стійкість до хвороб, морозостійкість, врожайність та транспортабельність.

11. Карака Блек (Karaka Black) – один з найраніших сортів ожини з дуже великою і смачною ягодою. Ягода витягнута, довжиною до 5 см. Смак солодкий, із легкою кислинкою. Пагони гнучкі, довгі, шипуваті. Незважаючи на наявність шипів цей сорт є улюбленцем багатьох садівників із-за раннього дозрівання, великого розміру та смаку ягід.

12. Коламбія Гіант (Columbia Giant) – на випробовуванні. Один із найбільш великоплідних безшипих сортів ожини.

13. Коламбія Санрайз (Columbia Sunrise) – на випробовуванні. Дуже рання, смачна.

14. Коламбія Стар (Columbia Star) – ранній безшипий сорт ожини. Пагони довгі та гнучкі. Ягода витягнутої форми, дуже велика, солодка. У смаку є яскраво виражений малиновий аромат. Один із самих ароматних та смачних сортів ожини.

15. Кедо (Сado) – на випробовуванні.

16. Лох-Несс (Loch Ness ) — напіввиткий сучасний англійський сорт, який дуже популярний у Європі. Ягода кисло-солодка, смачна, транспортабельна, середнього розміру, правильної форми. Сорт дуже врожайний (до 20 кг з куща та більше). Дозріває у серпні. Пагони потужні, без шипів.

17. Лох Тей (Loch Tay) один з кращих сортів ожини англійської селекції. Термін дозрівання ранній (кінець червня-липень). Сорт має довгі (до 4-5 м) пагони без шипів і багатоягідні кетяхи. Урожайність дуже велика, близько 15-16 кг із куща та більше. Ягоди дуже солодкі, ароматні, транспортабельні, середнього розміру (8-10 гр і більше). Сорт промисловий та дуже перспективний.

18. Навахо (Navaho) – американський сорт з солодкою ягодою. Кущ пряморослий (куманіка). Сорт дуже врожайний, стійкий до горіння ягід на сонці. Може давати кореневі відростки у місцях пошкодження коріння.

19. Натчез (Natchez) – кущ напів-прямостоячий, потужний, врожайний. Пагони без шипів. Один з ранніх і великоплідних (до 25  гр.) сортів. Ягоди видовженої, циліндричної форми, глянсові, дуже гарні та великі. Смак солодкий, із яскраво вираженим ароматом. Вигляд та розмір ягід вражає.

20. Небеса Можуть почекати (Heaven Can Wait) – ранній, прямостоячий, безшипий, потужний сорт, з красивою матовою і смачною ягодою. Розмір ягід середній, але їх дуже багато в кетяхах, і вони дуже красиві. Насіння в ягодах дрібне, невідчутне при їжі. Ягода чорна, щільна, транспортабельна. Цей сорт має найвищий лабораторний показник антиоксидантної потужності, це найкорисніша ожина на ринку.

21. Оркан (Orcan) – досить відомий польський безшипий сорт, який має потужні пагони прямостоячого типу. У нашій колекції з’явився одним із перших і досі залишається в улюбленцях. За весь час вирощування (близько 10 років) на зиму не вкривали жодного разу і щороку він нас радує великою кількістю блискучих та смачних плодів. У стиглому стані ягода має насичений солодкий (з легкою кислинкою) смак. Урожайність висока та регулярна.

22. Осейдж (Osage) – шалено смачний десертний, середньоранній, прямостоячий сорт. Пагони без шипів, сильнорослі. Ягода середнього розміру, чорна, дуже смачна, щільна, транспортабельна. Сорт є еталоном смаку та аромату.

23. Уочіта (Ouachita) – новий сорт ожини без шипів з сильнорослими прямостоячими пагонами (куманіка). Має досить високу зимостійкість та стійкість до несприятливих умов вирощування. Ягода велика (9 г і більше), дуже смачна, солодка, соковита, транспортабельна.

24. Полар (Polar) – ранній безшипий польський сорт з потужними прямостоячими пагонами до 2,5 м. Дозріває на 1,5 тижня пізніше сортів «Натчез» та «Лох Тей». Як і основна маса польських сортів, має дуже хорошу зимостійкість. Ягода дуже смачна, велика (8 гр і більше), трохи видовженої форми, блискуча. Має вишуканий смак та аромат, насіння дрібне, невідчутне при їжі.

25. Полар Бері (Polar Berry) — перша в Україні ожина білого кольору. Вигляд та смак ягід екзотичний. Ягода невеликого розміру, напівпрозора, смачна, з дуже дрібним, практично не відчутним при вживанні насінням. Хороша для вживання людям, які мають алергію на темну ягоду. Має прямі шипуваті пагони і може давати кореневі відростки.

26. Рушай (Ruszaj) – один з найновіших польських сортів ожини з безшипими, прямостоячими, потужними пагонами, солодкою смачною ягодою, гарною врожайністю та транспортабельністю. Як і більшість польських сортів, досить морозостійкий і стійкий до хвороб. Дозріває Рушай у середині серпня.

27. Світі Піє (Sweetie Pie) – на випробовуванні. Пагони без шипів, прямостоячі. Ягоди солодкі, смачні.

28. Торнфрі (Tornfree) – старий сорт з довгими безшипими пагонами, середнього розміру ягодою, і потужними всипаними ягодою кущами. Один із найурожайніших сортів.

29. Потрійна Корона (Triple Crown) — напівпрямостоячий, дуже потужний, сильнорослий, безшипий сорт з пагонами 4-5 м. Шедевр американської селекції. Сорт дуже врожайний, дозріває у серпні. Ягода одна з найсмачніших, чорна, блискуча, округла, і дуже велика. На смак чимось нагадує черешню. Насіння дрібне, невідчутне, ягода соковита, ароматна.

30. Халл Торнлесс (Hall Thornless) – дуже врожайний, потужнорослий сорт із США. Пагони напівпрямостоячого типу, без шипів. Ягода середнього та великого розміру, смачна, солодка, ароматна. Сорт досить стійкий та морозостійкий. Дозріває у серпні.

31. Чачанська Бестрна ( Chachanska Bestrna ) – Середньостиглий, дуже врожайний технічний сорт Загребського університету. Один із найврожайніших сортів. Пагони потужні, без шипів. Ягода чорна, велика, блискуча, кисло-солодка, ароматна. Дуже хороша у переробці та заморозці.

32. Честер (Chester) – пізній, дуже врожайний безшипий сорт із США. Плодоношення розтягнуте (з серпня майже до морозів). Пагони потужні, розгалужені, напівпрямостоячі. У плодових кетяхах ягід дуже багато, прямо грона (як у винограду). Ягоди середнього розміру, фіолетово-чорні, дуже солодкі, смачні, ароматні.

33. Шульц (Scltzhu) – новий американський сорт високоврожайної ожини без шипів. На випробовуванні.

 

Ремонтантні сорти ожини:

1.Блек Джем (Black Gem) – новий сорт ремонтантної ожини без шипів. На випробовуванні.

2. Чорна Магія (Black Magic) – один з нових ремонтантних сортів ожини. Незважаючи на наявність шипів цей сорт дуже люблять садівники за смачну, велику ягоду, величезну врожайність та невибагливість у вирощуванні. Можна вирощувати на один (осінній) або на два врожаї. При вирощуванні на два врожаї ягоду збирають з кінця червня і до морозів. Це безумовно один із найкращих сортів ремонтантної ожини.

3.Прайм Арк Фрідом (Prime-Ark Freedom) – перший ремонтантний сорт без шипів. Пагони абсолютно гладкі, довгі, прямостоячі. Може розмножуватися порослю. Ягода дуже гарна, велика, смачна і ароматна. Сорт урожайний та перспективний. При вирощуванні на два врожаї плодоносить з кінця червня до морозів.

4.Прайм Арк Тревеллер (Prime-Ark Traveler) – другий ремонтантний сорт без шипів. Також, як і FREEDOM, має гладкі, прямостоячі, безшипі пагони і може розмножуватися порослю. Ягода середнього та великого розміру, смачна, ароматна та дуже красива. Сорт дуже врожайний та транспортабельний. Можна вирощувати на один або два врожаї. При вирощуванні на два врожаї ягода дозріває з червня і до морозів.