Каталог

Наша приватна колекція налічує близько 40 найкращих сортів ожини та ожиномалини, найкращі перевірені часом сорти винограду, понад 20 сучасних сортів жимолості їстівної, актинідії, лохини, ірги канадської та ін.

Ожина

 1. Апачі (Apache) – пагони прямостоячі (куманіка), до 2-2,5 м, без шипів. Добре реагує на загущену посадку (через 1,2-1,5 м.). Ягода велика (близько 10 г), округло-витягнутої форми, блискуча, дуже смачна, ароматна, транспортабельна. Сорт урожайний (близько 7-8 кг з куща), дозріває у серпні.

 2. Бжезіна (Bzzezina) – новий, дуже ранній, безшипий сорт польської селекції. Ягода велика, блискуча, солодка з легкою кислинкою та приємним ожиновим ароматом. Пагони прямостоячі, потужні, без шипів. Сорт урожайний та досить морозостійкий.

 3. Блек Каскад (Black Cascade) – ремонтантна балконна ожина з пагонами довжиною близько 50-100 см. На балконах вирощують у горщиках або підвісних кашпо.

 4. Бейбі Кейкc (Baby Cakes) – балконна ожина. Пагони висотою близько 50 см. Вирощують як на балконі, так і у відкритому ґрунті на невеликих площах.

 5. Вождь Джозеф (Chief Joseph) – пагони напіввиткі, потужні, довгі, без шипів. Відрізняється великим урожаєм дуже великих ягід (до 25 г). Сорт технічного призначення. Дозріває на початку серпня, плодоношення триває близько 5 тижнів. Добре переносить спеку та посуху. Відмінно підходить як для вживання у свіжому вигляді, так і для переробки та заморозки.

 6. Вон (Von) – сорт з Північної Кароліни. Кущ прямостоячий, із сильною енергією росту, пагони без шипів. Ягода дуже смачна, солодка (без натяку на кислоту), щільна, транспортабельна. Не дрібніє до кінця збору. Головною перевагою є найдрібніше насіння, дрібніше ніж у всіх інших сортів. Ягода просто тане в роті. Сорт пізній та досить врожайний.

 7. Гай (Gai) – новий польський сорт прямостоячої безшипої ожини, виведений Яном Данеком. Один з самих морозостійких сортів (до -30 градусів). Ягода чорна, велика, блискуча, приємного кисло-солодкого смаку. Пагони потужні та гіллясті, що забезпечує високу врожайність.

 8. Дикий скарб (Wild Truasure) – це сама рання з безшипих сортів ожина. Смак дуже приємний, солодкий, із кислинкою. Ягода середнього розміру, темно-бордова, запашна. Пагони довгі, стеляться, листя ажурне.

 9. Дірксен Торнлес (Dirksen Thornless) – напівпрямостоячий сорт без шипів. Пагони до 3 метрів. Ягоди великі, дуже солодкі, майже без кислоти. Дозріває у липні. Чудовий, смачний та врожайний сорт.

 10. Дойл (Doyle blackberry) – один з найурожайніших безшипих сортів з Америки. Ягоди великі, кисло-солодкі, смачні та ароматні. Використовуються у свіжому вигляді, заморожуванні, переробці. Кущі у сорту потужні, пагони довгі, напів-прямостоячі, без шипів. Дойл має дуже хорошу стійкість до хвороб, морозостійкість, врожайність та транспортабельність.

 11. Карака Блек (Karaka Black) – один із самих ранніх сортів ожини з дуже великою і смачною ягодою. Ягода витягнута, довжиною до 5 см. Смак солодкий, з легкою кислинкою. Пагони гнучкі, довгі, шипуваті. Незважаючи на наявність шипів цей сорт є улюбленцем багатьох садівників із-за раннього дозрівання, великого розміру та смаку ягід.

 12. Коламбія Гіант (Columbia Giant) – на випробовуванні. Один із найбільш великоплідних безшипих сортів ожини.

 13. Коламбія Санрайз (Columbia Sunrise) – на випробовуванні. Дуже рання, смачна.

 14. Коламбія Стар (Columbia Star) – ранній безшипий сорт ожини. Пагони довгі та гнучкі. Ягода витягнутої форми, дуже велика, солодка. У смаку є яскраво виражений малиновий аромат. Один із самих ароматних та смачних сортів ожини.

 15. Кедо (Сado) – на випробовуванні.

 16. Лох-Несс (Loch Ness ) — сучасний англійський сорт, який дуже популярний у Європі. Ягода кисло-солодка, смачна, транспортабельна, середнього розміру, правильної форми. Сорт дуже врожайний (до 20 кг з куща та більше). Дозріває у серпні. Пагони потужні, без шипів.

 17. Лох Тей (Loch Tay)— один з кращих сортів ожини англійської селекції. Термін дозрівання ранній (кінець червня-липень). Сорт має довгі (до 4-5 м) пагони без шипів і багатоягідні китяхи. Урожайність дуже велика, близько 15-16 кг із куща та більше. Ягоди дуже солодкі, ароматні, транспортабельні, середнього розміру (8-10 гр і більше). Сорт промисловий та дуже перспективний.

 18. Навахо (Navaho) – американський сорт з солодкою ягодою. Кущ пряморослий (куманіка). Сорт дуже врожайний, стійкий до горіння ягід на сонці. Може давати кореневі відростки у місцях пошкодження коріння.

 19. Натчез (Natchez) – кущ напівпрямостоячий, потужний, врожайний. Пагони без шипів. Один з ранніх і великоплідних (до 25 г.) сортів. Ягоди видовженої, циліндричної форми, блискучі, дуже гарні та великі. Смак солодкий, із яскраво вираженим ароматом. Вигляд та розмір ягід вражає.

 20. Небеса Можуть Почекати (Heaven Can Wait)  – ранній, прямостоячий, безшипий потужний сорт, з гарною матовою і смачною ягодою. Розмір ягід середній, але їх дуже багато, і вони дуже красиві. Насіння в ягодах дрібне, невідчутне при їжі. Ягода чорна, щільна, транспортабельна. Цей сорт має найвищий лабораторний показник антиоксидантної потужності, це найкорисніша ожина на ринку.

 21. Оркан (Orcan) – досить відомий польський безшипий сорт, який має потужні пагони прямостоячого типу. У нашій колекції з’явився одним із перших і досі залишається в улюбленцях. За весь час вирощування (близько 10 років) на зиму не вкривали жодного разу і щороку він нас радує великою кількістю, блискучих, смачних плодів. У стиглому стані ягода має насичений, солодкий (з легкою кислинкою) смак. Урожайність висока та регулярна.

 22. Осейдж (Osage) – шалено смачний десертний, середньоранній, прямостоячий сорт. Пагони без шипів, сильнорослі. Ягода середнього розміру, чорна, дуже смачна, щільна, транспортабельна. Сорт є еталоном смаку та аромату.

 23. Уочіта (Ouachita) – новий сорт ожини без шипів з сильнорослими прямостоячими пагонами (куманіка). Має досить високу зимостійкість та стійкість до несприятливих умов вирощування. Ягода велика (9 г і більше), дуже смачна, солодка, соковита, транспортабельна.

 24. Полар (Polar) – ранній безшипий польський сорт з потужними прямостоячими пагонами до 2,5 м. Дозріває на 1,5 тижня пізніше сортів “Натчез” і “Лох Тей”. Як і основна маса польських сортів, має дуже хорошу зимостійкість. Ягода дуже смачна, велика (8 гр і більше), трохи видовженої форми, блискуча. Має вишуканий смак та аромат, насіння дрібне, невідчутне при їжі.

 25. Полар Беррі (Polar Berry) — перша в Україні ожина білого кольору. Вигляд та смак ягід екзотичний. Ягода невеликого розміру,напівпрозора, смачна, з дуже дрібною, практично не відчутною при вживанні насінням. Хороша для вживання людям, які мають алергію на темну ягоду. Має прямі шипуваті пагони і може давати кореневі відростки.

 26. Рушай (Ruszaj) – один з найновіших польських сортів ожини з безшипими, прямостоячими, потужними пагонами, солодкою смачною ягодою, гарною врожайністю та транспортабельністю. Як і більшість польських сортів, досить морозостійкий і стійкий до хвороб. Дозріває Рушай у середині серпня.

 27. Світі Піє (Sweetie Pie) – на випробовуванні. Пагони без шипів, прямостоячі. Ягоди солодкі, смачні.

 28. Торнфрі (Tornfree) – старий сорт з довгими безшипими пагонами, з ягодою середнього розміру і потужними врожайними кущами. Один із найурожайніших сортів.

 29. Потрійна Корона (Triple Crown)— напів-прямостоячий, дуже потужний, сильнорослий, безшипий сорт з пагонами 4-5 м. Шедевр американської селекції. Сорт дуже врожайний, дозріває у серпні. Ягода одна з найсмачніших, чорна, блискуча, округла, і дуже велика. На смак чимось нагадує черешню. Насіння дрібне, невідчутне, ягода соковита, ароматна.

 30. Халл Торнлесс (Hall Thornless) – дуже врожайний, потужнорослий сорт із США. Пагони напів-прямостоячого типу, без шипів. Ягода середнього та великого розміру, смачна, солодка, ароматна. Сорт досить стійкий та морозостійкий. Дозріває у серпні.

 31. Чачанська Бестрна ( Chachanska Bestrna ) —середньостиглий, дуже врожайний технічний сорт Загребського університету. Пагони потужні, без шипів. Ягода чорна, велика, блискуча, кисло-солодка, ароматна. Дуже хороша у переробці та заморозці.

 32. Честер (Chester) – пізній, дуже врожайний безшипий сорт із США. Плодоношення розтягнуте (з серпня майже до морозів). Пагони могутні, розгалужені, напів-прямостоячі. У плодових китяхах ягід дуже багато, прямо грона (як у винограду). Ягоди середнього розміру, фіолетово-чорні, дуже солодкі, смачні, ароматні.

 33. Шульц (Schultz) – новий американський сорт високоврожайної ожини без шипів. На випробовуванні.

Ремонтантні сорти ожини:

1. Блек Джем (Black Gem) – новий сорт ремонтантної ожини без шипів. На випробовуванні.

2.Чорна Магія (Black Magic) – один з нових ремонтантних сортів ожини. Незважаючи на наявність шипів, який дуже люблять садівники за смачну, велику ягоду, величезну врожайність та невибагливість у вирощуванні. Можна вирощувати на один(осінній) або на два врожаї. При вирощуванні на два врожаї ягоду збирають з кінця червня і до морозів. Це безумовно один із найкращих сортів ремонтантної ожини.

3.Прайм Арк Фрідом (Prime-Ark Freedom) – перший ремонтантний сорт без шипів. Пагони абсолютно гладкі, довгі, прямостоячі. Може розмножуватися порослю. Ягода дуже гарна, велика, смачна і ароматна. Сорт урожайний та перспективний. При вирощуванні на два врожаї плодоносить з кінця червня до морозів.

4.Прайм Арк Тревеллер (Prime-Ark Traveler) – другий ремонтантний сорт без шипів. Також, як і FREEDOM, має гладкі, прямостоячі, безшипі пагони і може розмножуватися порослю. Ягода середнього та великого розміру, смачна, ароматна та дуже красива. Сорт врожайний та транспортабельний. Можна вирощувати на один або два врожаї. При вирощуванні на два врожаї ягода дозріває з червня і до морозів.

 Ожиномалина

Ожиномалина червона:

 1. Букінгем Тайбері (Taybberry Buckingham) – клон сорту ТАЙБЕРРІ без шипів. Кущі потужні,  з довгими пагонами, які стеляться. Пагони дуже гнучкі і потребують обов’язкової підв’язки до опори або шпалери. Дуже красиво виглядають кущі завиті на стовпи у вигляді піраміди. Ягоди великі, кисло-солодкі, ароматні та смачні, знімаються з серединкою, як ожина. У них притаманний смак і аромат малини та ожини. Це дуже врожайний, великоплідний, смачний і декоративний сорт. І, звичайно ж, дуже корисний.

 2. Каскад (Kaskad) – на випробовуванні.

 3. Логанбері Торнлес (Loganberry Tornless) – клон сорту Логанберрі. Кущі потужні, пагони довгі, гнучкі, абсолютно без шипів. Кущі цього сорту потребують обов’язкової підв’язки. Вони дуже декоративні. Під час цвітіння та при дозріванні ягоди це справжня прикраса саду. Ягода Логанбері Торнлес дуже велика, червоно-бордового кольору, зовні схожа на малину, але набагато більша, знімається з серцевиною як ожина. Смак та аромат дуже приємний, схожий одночасно і на ожину і на малину. Сорт цінується за врожайність, незвичайний смак, гарну, велику і дуже корисну ягоду.

 4. Маріонбері (Маironberry) – стандарт смаку і аромату. Це один із найсмачніших та ароматніших малино-ожинових гібридів. Ягоди великі, бордово-чорні, видовжені, знімаються з серединкою, як ожина. Кущі потужні, пагони довгі, гнучкі, шипуваті. Незважаючи на наявність шипів, Маріонбері дуже люблять садівники за неперевершений смак та аромат, за розмір та красу ягоди та за декоративність і корисність.

 5. Онікс (Oniks) – на випробовуванні.

 

 Ожиномалина чорна:

 1. Мангер – рання, дозріває у червні. Ягода чорного кольору із пруїном, щільна, транспортабельна. Має вишуканий смак та аромат. Цей сорт дуже врожайний, стійкий та мірозостійкий. Кущі величезні, пагони довгі, ягоди ростуть гронами. З неї, втім, як і з інших сортів чорної та жовтої ожиномалини виходить чудовий живопліт, який не тільки захистить Вас від непроханих гостей та поглядів, але й суттєво поповнить Ваш вітамінний раціон найсмачніших ягід.

 2. Брістоль — дуже смачна, рання ожиномалина чорного кольору з пруїном. Росте потужними кущами, яким потрібна опора. Стійка до морозу та шкідників. Ягода дуже смачна, щільна, солодка та ароматна. Урожайність висока та регулярна.

 3. Блек Джевел — сорт середнього терміну (початок липня) дозрівання. Суперврожайний потужний кущ, ягоди ростуть гронами. Ягода дуже солодка, смачна, запашна. Дуже корисна у свіжому вигляді, прекрасна у заморожуванні та переробці. Сорт стійкий та морозостійкий.

 4. Мак Блек — середньопізній (кінець липня) сорт ожиномалини з чорною, блискучою, смачною та ароматною ягодою. Кущі потужні, врожайні,  мають довгі пагони, ягоди ростуть гронами. Потребує під в’язки до опори. Ягоди використовують у свіжому вигляді, заморожуванні, консервуванні. Це еліксир молодості. Сорт морозостійкий та стійкий.

   Ожиномалина жовта:

 1. Голден Кларк (Кумберленд жовтий) – середньоранній (з кінця червня до серпня). Зовнішній вигляд і форма кущів і ягід дуже схожа на чорну ожиномалину. Відрізняється кольором ягід (оранжево-жовтий) і кольором пагонів (зелені). Шипів майже немає. Дуже красиво виглядає у поєднанні з ожиномалиною чорною як у саду, в живоплоті, так і в кошику з ягодою. Врожайність дуже висока, ягода смачна та дуже корисна. Кущі потужні, пагони довгі, гнучкі. Вимагає підв’язки до опори або шпалери. Розмножується укоріненням верхівок пагонів.

ЕЖЕМАЛИНА ЖЁЛТАЯ, ЧЁРНАЯ И КРАСНАЯ. Плодоношение + розыгрыш саженцев.ЕЖЕМАЛИНА ЖЁЛТАЯ, ЧЁРНАЯ И КРАСНАЯ. Плодоношение + розыгрыш саженцев.

 Жимолість

Сорти жимолості, які ми пропонуємо до продажу:

 1. Аврора (Aurora) – один із нових сортів університету Соскачевана з великою смачною ягодою. Ягода видовжено-овальна, середньою вагою 2 г. Урожайність даного сорту жимолості одна з найвищих серед усіх сортів – 5-6 кг. з одного куща. Ягоди не обсипаються. Дорослі кущі можуть досягати висоти 1,8 м. Кущі прямостоячі, щільні.

 2. Атут (Atut) – сорт польської селекції. При хорошому догляді кущі можуть досягати висоти 1,5 м. Сорт невимогливий до умов вирощування, морозостійкий і стійкий до посухи. Ягоди сорту Атут великі, близько 3 см завдовжки і вагою близько 1,5 г. Ягоди не схильні до осипання. Атут, як і інші сорти жимолості їстівної, які ми вирощуємо, вживають у свіжому вигляді, а також використовують для приготування різних джемів, компотів, варення, а також він прекрасний у заморозці.

 3. Бакчарський Велетень (Bakczarskij Velikan) – один з найкращих сортів Бакчарського опорного пункту північного садівництва. Сорт дуже великоплідний. Ягода видовжена, довжиною близько 4 см, рівномірна, з тупою верхівкою і характерним для жимолості нальотом білого кольору (пруїном). Смак м’якоті десертний, дуже приємний, солодкий із кислинкою.

 4. Бакчарська Ювілейна (Bakczarskaja Jubilejnaja) – сорт середньо-пізнього терміну дозрівання Бакчарського опорного пункту північного садівництва. Це один із найбільш урожайних сортів жимолості їстівної. З одного дорослого куща можна зібрати близько 3-4 кг ягід. Дозрівання розтягнуте. Ягода дуже велика, подовжено-овальна, розташована на кущі пучками. Смак дуже хороший, практично без гірчинки.

 5. Восторг (Vostorg) – сорт раннього терміну дозрівання. Ягоди у Восторга дуже красиві, витягнуті, подовженої форми, одномірні, трохи звужені до кінчика. Смак дуже приємний, м’який. У смаку переважає цукор з невеликою кількістю кислоти. Сорт морозостійкий і врожайний, як і всі перераховані вище сорти він не вимогливий до умов вирощування.

 6. Гордість Бакчара (Gordost‘ Bakczara) – один з найбільш великоплідних Бакчарських сортів жимолості середнього пізнього терміну дозрівання з дуже довгою ягодою до 5 см. Плоди витягнуті, шириною близько 1-1,5 см., сині з восковим нальотом, масою 2,5 г. Завдяки тому, що шкірка міцна – ягоди досить транспортабельні і лежкі. Смак десертний. Врожайність із одного дорослого куща в середньому 3,5 кг. Дуже цінується серед садівників за свій рекордно великий розмір, урожайність та смак ягід.

 7. Гордість Кубані – сорт жимолості їстівної середнього терміну дозрівання. Кущі досить урожайні. З дорослого куща можна зібрати близько 4 кг ягід. Сила росту середня. Смак десертний, без гіркоти, з приємною легкою кислинкою. Як і основна маса сортів жимолості їстівної, сорт Гордість Кубані має чудову морозостійкість і в умовах Київської області не потребує укриття на зиму. Розмір плодів значний, близько 4 см завдовжки і вагою до 2 г.

 8. Дочка Велетня (Dosz‘ Velikana) – сорт середнього терміну дозрівання Бакчарського опорного пункту північного садівництва, кущі високорослі (до 170 см у висоту) з дуже великою ягодою. Ягоди довгі 3-4 см. Вага ягоди досягає 2-2,5 г. Смак дуже хороший, насичений, кисло-солодкий, десертний.

 9. Морена – ягоди дуже витягнуті, тонкі. Плоди досить довгі, близько 3 см. Ягоди гарного десертного смаку не обсипаються. Сорт також відомий під назвою Русалочка.

 10. Сільгінка (Silginka) – один з найсмачніших Бакчарських сортів. Ягоди досить великі, до 3,5 см завдовжки і до 1,5 см завширшки. Врожайність до 3,5 кг. з куща. Плоди одномірні, витягнуті, пружні, масою до 1,5 г, десертного смаку, солодкі з легкою кислинкою. Транспортабельність хороша. Сила росту середня. Висота дорослих рослин до 1,5 м.

 11. Синій Утьос – один із найновіших сортів жимолості Бакчарського опорного пункту північного садівництва. Дуже перспективний сорт із великою ягодою десертного смаку. Ягоди видовженої форми. Сорт знаходиться на випробовуванні та показує відмінні результати: як за товарними якостями, так і за врожайністю.

 12. Стрежевчанка (Strezewczanka) – сорт жимолості Бакчарського опорного пункту північного садівництва. Розмір ягід великий. Смак дуже приємний, десертгний, солодкий з легкою приємною кислинкою. Шкірка темно синя, тонка, зі слабким пруїном. При хорошому догляді врожайність дорослих кущів до 4,5 кг. з куща. Для запилення добре підходять такі сорти: Восторг, Югана, Сільгінка, Бакчарська Ювілейна.

 13. Усульга – сорт жимолості раннього терміну дозрівання. Цвіте і дозріває + – одночасно з усіма Бакчарськими сортами жимолості їстівної. Ягоди видовженої форми, злегка горбисті, не обсипаються. Смак хороший – солодкий із легкою кислинкою, без гіркоти. Шкірка тонка, темно-фіолетового кольору із восковим нальотом.

 14. Югана – дуже врожайний сорт Бакчарського опорного пункту північного садівництва. Кущі ростуть до 1,5 м. у висоту. Ягоди великі (до 2 г), довгі, з тупою верхівкою. Смак десертний, кисло-солодкий. Як і всі сорти жимолості їстівної потребує запилювача. Для перехресного запилення потрібно висаджувати поряд з іншими сортами жимолості одного терміну цвітіння, тоді врожайність буде кращою, а плоди більшими.

 15. Blue Banana – новинка канадської селекції з дуже великою солодкою ягодою. Плоди витягнуті, загострені по краях, щільні, темно-синього кольору із сизим нальотом. Термін дозрівання пізній. Починає дозрівати з другої половини червня, через 2-3 тижні після бакчарських сортів.

 16. Boreal Beauty – новий канадський сорт. Ягоди округлі, досить великі, м’ясисті, масою до 3,5 г. Урожайність кущів може досягати 3,5-4 кг із куща. Смак плодів дуже гарний, підходить як для вживання у свіжому вигляді, так і для заморожування чи переробки.

 17. Boreal Beast – новий сорт канадської селекції. Сорт жимолості з дуже смачними солодкими плодами, які дозрівають на 2-3 тижні пізніше Бакчарських сортів жимолості їстівної. Для хорошого запилення потрібно садити біля інших сортів канадської селекції, таких як, наприклад: Аurora, Boreal Beauty, Boreal Blizzard і т. д. Ягоди бочкоподібні, з характерним для цього сорту тупим кінчиком.

 18. Boreal Blizzard – промисловий сорт з дуже смачною великою ягодою витягнутої форми. Плоди одні з найбільших серед усіх канадських сортів жимолості. Ягоди більш витягнуті, ніж основна маса канадських сортів, не обсипаються. Ще одна і дуже вдала новинка канадської селекції. Смак десертний. Найкращі запилювачі: Boreal Beast, Boreal Beauty.

 19. Indigo Jem – дуже смачний сорт канадської селекції. Один із нових сортів Університету Соскачевана. Ягода овальна, щільна, не обсипається, вагою близько 1,5 м. Кущі середньорослі, до 1,5 м. Врожайність до 4 кг з куща. Запилювачі: Аврора, Хонейбі, Blue Banana, Boreal Beauty.

 20. Giant Heart – новий сорт в українських садах пізнього терміну дозрівання. В умовах Київської області дозріває після 15 червня. Сорт канадської селекції. У перекладі з англійської сорт називається: “Серце Гіганта”. Назва говорить сама за себе. Розмір ягід дуже хороший, в середньому 2,5*3 см. Плоди з гострим кінчиком.

Актинідія аргута (міні – ківі)

 1. Ананасна (Ananasna) – Бельгійський сорт актинідії. Ягоди зеленого кольору з характерною червоною засмагою на сонячній стороні, середнього розміру (до 10 г). Смак ягід дуже приємний, солодкий із легкою кислинкою. Сорт дуже врожайний і є одним із найпопулярніших сортів для промислових насаджень. У плодоношення вступає досить рано. Перші плоди можна побачити вже на 2-3 рік після посадки.

 2. Аманда Лі (Amanda Lee) – пізній зеленоплідний сорт актинідії з легким пурпуровим рум’янцем і смачною ягодою середнього розміру. Форма ягід злегка витягнута, плеската. М’якуш насичено зеленого кольору, дуже смачний і ароматний, шкірка з приємною кислинкою. Дозріває у нас, на Київщині, наприкінці вересня. Досить транспортабельна та добре зберігається.

 3. Бінго (Bingo) – один з нових сортів актинідії. Зовнішній вигляд ягід дуже гарний, шкірка має досить яскраве забарвлення пурпурового кольору на сонячній стороні. Форма плодів витягнута. М’якуш ягід зелений, дуже приємний на смак, як і основна маса сортів актинідії аргута.

 4. Вейкі (Weiki) – врожайний німецький промисловий сорт актинідії. Досить рано вступає в плодоношення. Розмір ягід у середньому близько 10 г. Форма ягід подовжена, плеската. Цей сорт актинідії зеленоплідний із пурпуровим рум’янцем на сонячній стороні. За всіма характеристиками сорт Вейкі схожий на актинідію Ананасну.

 5. Вітіківі (Vitikiwi) – самоплідний сорт актинідії аргута. Може плодоносити без наявності запилювача. Ягоди середнього розміру. За наявності на ділянці чоловічої рослини врожайність і розмір ягід збільшуються. Форма ягід витягнута. Колір плодів смарагдово зелений.

 6. Джамбо (Jumbo) – один із найбільш великоплідних сортів актинідії аргута. Ягоди дуже великі, вагою близько 15г. Форма ягід досить сильно витягнута, подовжена, плеската. Колір шкірки чисто зеленого кольору без засмаги на сонячному боці. Сорт дуже цінується садівниками-аматорами за зовнішній вигляд, великий розмір та відмінні смакові якості ягід.

 7. Женева (Geneva) -американський ранньосередній сорт актинідії. Дозріває на кілька тижнів раніше, ніж основна маса сортів актинідії аргуту. М’якуш зеленого кольору мармеладної консистенції. Смак дуже приємний, насичений, аромат сунично – ананасний. При повному дозріванні ягід м’якуш набуває жовтуватого відтінку. Форма ягід округла, опукла, середнього розміру (вага ягід у середньому 7-9 г). Колір плодів зелений із досить легким рум’янцем.

 8. Кенс Ред (Ken‘s Red) – червоноплідний новозеландський сорт актинідії. При повному дозріванні забарвлення шкірки та м’якоті плодів насичено вишнево-бордового кольору, що виглядає дуже екзотично та привабливо. Ягоди досить великі (10-15 г) і дуже смачні. Форма ягід досить витягнута, подовжена, циліндрична. Дозріває Кенс Ред наприкінці вересня.

 9. Київська Гібридна – один із найкращих сортів селекції Київського Ботанічного саду. Плоди зеленого кольору, дуже великі, за розміром ягід, майже як Київська Крупноплідна (середня маса близько 15 г). Ягода видовжена, дуже смачна, запашна.

 10. Київська Крупноплідна— рекордсмен за розміром ягід із усіх сортів Київського Ботанічного саду. Вага ягід досягає 20 г. Ягода дуже красива, витягнута, з яскраво зеленою гладкою шкіркою і смачним соковитим м’якушем. Цей сорт є одним із найпопулярніших та улюблених сортів серед садівників України. Він присутній на ділянках практично у всіх, хто вирощує цю чудову ліану.

 11. Запилювач (чоловіча рослина) Дон Жуан – універсальний запилювач для всіх сортів актинідії аргута. Наявність на ділянці цього запилювача гарантує Вам чудовий урожай на всіх сортах жіночих рослин актинідії аргута. Для хорошого запилення достатньо посадити одну чоловічу рослину на 5-10 жіночих.

 12. Оригінальна – сорт української селекції. Плоди середнього розміру. У плодоношення входить на 2-3 рік після посадки, врожайність стабільна. Смак приємний, із легким фруктовим ароматом. Форма ягід дуже приваблива, видовжена. Колір ягід темно-зелений.

 13. Пурпурова Садова – червоноплідний сорт української селекції. Характерною відмінністю цього сорту є яскраве пурпурово-вишневе забарвлення м’якоті та шкірки плодів. Ягоди середнього розміру, близько 10 г. Смак гармонійний, нейтральний, менш насичений, ніж у інших сортів. Дозріває наприкінці вересня.

 14. Самоплідна – добре підходить тим садівникам, яким ну вже нікуди посадити запилювач. Сорт є частково самоплідним і може плодоносити без запилювача. Хоча, задля справедливості, треба сказати, що врожай буде не настільки багатим, як за наявності на ділянці чоловічої рослини.

 15. Скарлет Септембе Ківі (Scarlet September Kiwi) – це один із найраніших сортів актинідії. Перші плоди у нас, на Київщині, дозрівають вже в другій половині серпня, тоді як основна маса сортів ще зовсім зелені. Цей сорт дозволяє продовжити вживання свіжої ягоди, за що дуже цінується серед любителів актинідії. Забарвлення ягід червоно-бордове, насичене. М’якуш червоний з коричнево – бордовим відтінком.

 16. Вереснева – зеленоплідний сорт актинідії аргута. Шкірка гладка, насичено зеленого кольору. М’якуш дуже хороших смакових якостей, солодкий, ароматний. Всі саджанці, які ми пропонуємо до продажу – це саджанці актинідії аргута, але з такою ж назвою “Вереснева” існує ще актинідія коломікта. Сорт української селекції виведений селекціонером І.М. ШАЙТАН у Київському Ботанічному саду.

 

Лохина

Блукроп (Bluecrop) – основний сорт на всіх промислових плантаціях. Сорт середнього терміну дозрівання, дуже врожайний та морозостійкий. Ягоди досить великі, смачні, солодкі.

Дюк (Duke) – один із найбільш великоплідних і смачних сортів раннього терміну дозрівання. Дозріває одним із перших. Розмір ягід вражає. Смак та врожайність теж на висоті, що робить цей сорт дуже цінним для вирощування як на аматорських ділянках, так і на промислових плантаціях.

Патріот (Patriot) – великоплідний сорт середнього терміну дозрівання. Ягоди дуже великі, одномірні, смачні. Сорт один із самих морозостійких.

Рєка (Reka) – новий дуже врожайний сорт лохини ранньо-середнього терміну дозрівання. Має велику врожайність ягід середнього розміру. Цей сорт цінується не тільки смаком і врожайністю, але й тим, що вирощувати його набагато легше, ніж інші сорти лохини, тому що він менш вибагливий до кислотності ґрунту.

 Малина

 Один сорт – дуже великоплідний та врожайний сорт малини літнього плодоношення. Пагони міцні, прямостоячі, абсолютно гладкі, без шипів. Ягода довга, 3-4 см, смачна, транспортабельна

Суниця

Один сорт (дуже смачна, велика та ароматна). Врожай з травня до жовтня.

 Виноград

Столові сорти винограду:

 1. Аркадія – еталон смаку та врожайності серед усіх сортів винограду. Ягода велика, янтарно-жовта, яйцеподібна, дуже смачна. Грона величезні і дуже гарні. Сорт надзвичайно врожайний та досить стійкий.

 2. Анюта – один з кращих сортів В.Н.Крайнова середньо-пізнього терміну дозрівання. Ягода велика, (15-20гр.), Овальна, рожевого кольору, дуже смачна, з легким мускатом. Грона великі, дуже гарні та нарядні.

 3. Бажена – ранній, сильнорослий сорт винограду з дуже великою, білою ягодою гармонійного смаку. Грона дуже великі, нарядні.

 4. Болгарія –  має шикарний мускат, красиву янтарно-жовту ягоду з дуже солодким смаком.

 5. Віктор – один з найкрасивіших сортів винограду. Ягода видовжена, дуже гарна і велика, рожевого кольору. Грона великі, нарядні.

 6. Восторг білий – один з найстійкіших, морозостійких сортів винограду з білою, дуже солодкою ягодою. Дозріває на початку серпня і може висіти на кущі до морозів, не втрачаючи вигляду та смаку. Сорт урожайний, гарний та дуже смачний. Рекомендуємо для новачків.

 7. Восторг чорний –  має ягоду чорного кольору, велике гроно і насичений кисло-солодкий смак.

 8. Галбена Ноу – один з найсмачніших мускатів. Ягода біла, кругла, дуже смачна та ароматна. Сорт можна рекомендувати для новачків.

 9. Лора – ранній сорт середньої сили зростання. Ягода овальна, дуже велика, біло-жовтого кольору, хрумка, солодка і дуже смачна.

 10. Надія Азос – термін дозрівання ранньосередній. Кущ сильнорослий, урожайний. Ягода темно синього кольору, соскоподібна, гармонійного смаку. Один із найкращих сортів, перевірених часом.

 11. Наталія – ​​середньорослий сорт раннього терміну дозрівання. Ягода темно-синя, яйцеподібна, дуже смачна.

 12. Нінель – середнього терміну дозрівання. Кущ сильнорослий, урожайний. Ягода дуже велика, кругло-овальна, яскраво-рожевого кольору. У смаку має легкий мускат.

 13. Плевен стійкий (Августин) – один з безпроблемних сортів винограду раннього терміну дозрівання. Ягода дуже гарна, бурштинова, овальна, гармонійного смаку. Грона-500-1000гр.

 14. Преображення -кущ сильнорослий, урожайний. Ягода дуже велика, видовжена, рожевого кольору. Грона великі, гарні, нарядні. Це один із найкрасивіших сортів винограду.

 15. Подарунок Запоріжжю -сильнорослий сорт середнього терміну дозрівання. Ягоди великі, жовто-зелені, смачні. Грона великі.

 16. Сіянець Продюсера – ранній виноград з білою хрусткою ягодою дуже приємного солодкого смаку. Грона дуже гарні, нарядні.

 17. Страшенський – виноград середнього терміну дозрівання з темносиньою круглою ягодою дуже великого розміру. Смак гармонійний. Грона довгі (до 50 см.) Нарядні.

 18. Талісман – один з найбільш великоплідних сортів винограду з красивою, великою, янтарною ягодою. Смак дуже приємний.

 19. Цица стійка – середньоспілий сорт винограду з красивою ягодою рожевого кольору, соскоподібної форми. Гроно середнього розміру.

 

КИШМИШ (виноград без кісточок):

 

 1. 342-БС – ранній, білоягідний, дуже смачний і солодкий кишмиш. Грона щільні, великі, нарядні.

 2. КМ. ВЕЛЕС – дуже ранній, потужнорослий кишмиш з рожевою, мускатною, дуже смачною ягодою і гронами до 3-х кг.

 3. КМ.КАЛИНА – ранній кишмиш з рожевою смачною ягодою і красивими, нарядними гронами.

 4. КМ.ЛУЧИСТИЙ  – еталон смаку, врожайності та краси серед кишмишів. Ягода видовжена, рожева, дуже смачна, з яскравим мускатом.

 5. КМ. СТОЛІТТЯ – один з кращих кишмишів по товарності, врожайності, красі і розміру грон і ягоди. Ягода білого кольору, овальна, смачна.

 6. КМ. ЮПІТЕР – підвищена стійкість і морозостійкість (до -28гр.) цього кишмишу є додатковим бонусом до красивої, смачної ягоди темно-синього кольору.

 7. КМ. КРАСЕНЬ – кишмиш універсального призначення – дуже гарний як у свіжому вигляді, так і в переробці. З нього виходить шикарне червоне вино, солодкий сік і дуже смачні родзинки без кісточки (кишмиш). Сорт досить стійкий і морозостійкий (до -28 “С). Ягоди фіолетові, гармонійного смаку.

 8. КМ. КОКТЕЙЛЬ – один з найсмачніших кишмишів. Ягода біла з рожевою засмагою, дуже смачна, ароматна. КОКТЕЙЛЬ досить стійкий і морозостійкий (до -28 “С).

 9. КМ. НЕПТУН – досить велика, смачна, овальна ягода білого кольору універсального призначення. Використовують у свіжому вигляді та для приготування смачних родзинок без кісточки. Морозостійкість до -26 “С.

 10. КМ. НІАГАРА – виноград з круглою, великою, дуже смачною ягодою білого кольору. Сорт урожайний і досить морозостійкий (до-26 “С).

 11. КМ. ВЕНЕРА (Венус) -ягоди мають шикарний смак з відтінками чорної смородини та ожини. Колір ягід темно-синій. Морозостійкість до -28 “С.

 12. ЕЙНСЕТ СІДЛІС – бебі-кишмиш, цукерка, дюшеска, смакота – так характеризують цей кишмиш всі, хто його пробують. Разом із кишмишами Рілайн Пінк Сідліс та Сомерсет Сідліс утворюють трійку найсмачніших дитячих кишмишів. Ягоди рожеві, красиві, грона близько 500-700г. Морозостійкість близько – 28 “С.

 13. РІЛАЙН ПІНК СІДЛІС – за всіма показниками дуже схожий на сорт Ейнсет Сідліс. Відрізняється від нього більш яскравим відтінком і присмаком.

 14. СОМЕРСЕТ СІДЛІС – один із самих морозостійких кишмишів. Витримує морози до -32 “С.і може вирощуватися на арці. Ягідка рожева, дуже смачна, з цукерковим присмаком. Гронки невеликі, акуратні, справжній кишмиш для діток. Сорт дуже стійкий і може вирощуватись з мінімальною кількістю обробок або без них.

 15. КАТАВБА СІДЛІС – так само, як і Сомерсет Сідліс – це кишмиш для діток, який можна вирощувати з мінімальною кількістю хімічних обробок або без них і без укриття на зиму. Морозостійкість до -32 “С. Ягода рожева, дуже смачна, ароматна, цукеркова. Гроно 500-700 грам.

 16. СПАРТАНЕЦЬ -білоягідний, морозостійкий(до-32″С) кишмиш з дуже смачною ягодою, великими гронками та гарною врожайністю. Його дуже люблять діти. Можна використовувати для сушіння та приготування смачного виноградного соку.