Без рубрики

Жимолість їстівна

Жимолість їстівна – багаторічна морозостійка (-35 і нижче) рослина, із смачною та дуже корисною ягодою. Росте кущами заввишки близько 1,5 м і має прямостоячі пагони та компактну крону. Цвіте жимолість напривесні невеликими блідо жовтими квітами.

 

Вже в другій половині травня, коли ще немає інших ягід починають дозрівати перші ягоди жимолості синього кольору з сизим пруїновим нальотом. Форма ягід у різних сортів відрізняється від майже круглої до витягнутої, загостреної на кінчиках. Дозріває жимолість раніше полуниці та має розтягнуте плодоношення. Ягоди висять на кущі без втрати смаку та якості близько 2-3 тижнів. Смак сучасних сортів дуже приємний – солодкий, з легкою кислинкою і ледь вловимою гіркуватістю. По консистенції ягода схожа на ягоду лохини, але має набагато більш насичений смак і темно забарвлений сік. Про користь цієї ягоди можна говорити багато, вона містить практично всі корисні речовини, які необхідні людині. Асортимент сучасних сортів жимолості досить великий. Одні з найкращих сортів були виведені Бакчарським опорним пунктом північного садівництва. Основна маса цих сортів раннього терміну дозрівання з дуже смачною та великою ягодою. Це такі сорти як: Бакчарська Ювілейна, Гордість Бакчару, Бакчарський Велетень, Дочка Велетня, Восторг, Югана, Сільгінка, Стрежевчанка та ін. Також зараз дуже популярні нові канадські сорти, такі як: Blue Banana, Boreal Beauty, Giant Heart, Boreal Beast та інші. Вони теж дуже великі, смачні та врожайні, але цвітуть і дозрівають пізніше, ніж бакчарські сорти.

Жимолість – це перехреснозапильна рослина, тому для стабільної та високої врожайності потрібно садити поруч хоча б кілька різних сортів жимолості одного терміну цвітіння. Чим більше різних сортів росте у вас на ділянці, тим вище буде врожайність і крупніша ягода. Ми вирощуємо близько 15 кращих сучасних сортів жимолості зі смачною великою ягодою, у якої на відміну від старих сортів гіркуватість практично не відчувається, а ягода досягає до 5 см завдовжки. Жимолість – рослина дуже невибаглива. Добре росте на будь-яких ґрунтах (крім сильно заболочених), на сонці або в півтіні. Любить органічні добрива, мульчу, помірний полив. Також ця культура дуже цінується тим, що не потребує хімічних обробок, що дозволяє вживати смачну, екологічно чисту ягоду.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *