Без рубрики

Що потрібно знати перед тим, як купити саджанці актинідії?

Актинідія аргута – це досить потужна морозостійка ліана з дуже смачними і корисними плодами, які за смаком і користю в рази кращі за ківі, який можна придбати в магазині. Хоч ягоди актинідії і дрібніші, ніж ківі, але на відміну від звичайного ківі вони мають гладку, смачну шкірку, яка повністю з’їдається і яку не треба чистити. Вирощувати її потрібно на опорі, арці або шпалері. Ця рослина дуже врожайна та досить морозостійка, що дозволяє в Україні вирощувати її без укриття. Лише перші кілька років після посадки молоді рослини на зиму бажано пригнути до землі та прикрити агроволокном у 2-3 шари, а вже дорослі рослини добре переносять наші зими.

Більшість сортів актинідії є дводомними, тому для запилення обов’язково наявність хоча б однієї чоловічої рослини на 5-10 жіночих. Також існують самоплідні сорти актинідії, такі як: Іссаї, Самоплідна, Віті Ківі та інші. Вони плодоносять і без запилювача, але за наявності чоловічої рослини врожайність істотно збільшується і ягода стає більшою. Безумовним плюсом є те, що в нашій місцевості актинідія практично не має шкідників і хвороб і вирощувати її можна без обробок хімічними препаратами. Єдиними шкідниками молодих рослин може бути звичайні домашні коти. Тому, якщо у вас на ділянці є котики, то перші роки після посадки молоді рослини потрібно захистити від них. Найпростішим захистом є металева будівельна сітка зігнута у вигляді циліндра. Актинідія добре росте на вологих, пухких, нейтральних або слабокислих ґрунтах. Так як коренева система актинідії поверхнева, то щоб уникнути пошкодження коренів розпушуванням або перекопуванням, а також перегріву кореневої системи дуже бажано мульчувати ствольні круги. Для цього чудово підходить солома, сіно, трава, соснові голки або соснова кора.

У жодному разі не можна обрізати актинідію у весняний період. Обрізку проводять пізно восени, в безморозний період взимку (до лютого) або влітку.

Посадка: після того, як ви розкрили посилку з саджанцями актинідії, необхідно їх полити і на кілька днів поставити в тінь для адаптації (поливати при необхідності). Лунка має бути не менше 60*60*60 см. Заповнити її можна сумішшю з торфу, садової землі, добре перепрілого компосту, перепрілої підстилки з соснового лісу. Перед посадкою необхідно замочити саджанець у воді на 1-2 години, вийняти з горщика та посадити на ту ж глибину, як саджанець ріс у горщику. Після посадки добре полити, замульчувати, захистити від котів і якщо є загроза зворотних заморозків – накрити агроволокном у 2-3 шари (агроволокно зняти після стабільного потепління). Відстань між рослинами залежить від висоти, форми та виду вашої шпалери (від 150 до 300 см кущ від куща). Опорою може бути звичайна або Т-подібна шпалера, арка, альтанка. Актинідія буває зеленоплідна, зеленоплідна з рум’янцем на сонячній стороні і повністю червоноплідна (з червоною м’якоттю та шкіркою). Сортів актинідії аргута дуже багато. Ми постаралися зібрати на своїй ділянці найкращі сорти української та зарубіжної селекції. Опис сортів, які ми вирощуємо, можна подивитися тут. Наявність саджанців можна переглянути в актуальному прайсі. Як виглядають саджанці актинідії, які ми пропонуємо до продажу, можна подивитися на нашому Ютуб-каналі Ютуб-канале

 

Ця прекрасна ліана може стати справжньою прикрасою саду. З ранньої весни до пізньої осені вона виглядає дуже декоративно. Цвіте рясно невеликими білими ароматними квітами, після запилення яких рясно зав’язуються плоди. Всім радимо посадити на своїй ділянці цю неймовірно корисну і дуже смачну рослину. Вирощуйте та насолоджуйтесь.